serum-khKyselina hyaluronová nazývaná molekula mládí je přirozenou součástí pokožky. Pokožku hydratuje. Redukuje vrásky. Urychluje hojení kůže. Zvlhčuje oči pro jasnější vidění. Příznivě působí na růst vlasů a jejich regeneraci po barvení. Spolupůsobí při léčbě kloubních obtíží a pohybového aparátu.
Kyselina hyaluronová učinila revoluci na celosvětovém trhu s kosmetickými doplňky pro péči o pleť. Doplňky obsahující kyselinu hyaluronovou jsou v současnosti hitem na trhu pro kosmetické, výživové a lékařské produkty. Kyselina hyaluronová se vyskytuje přirozeně ve všech živých organismech, u lidí ve větších koncentracích v oblasti kloubů, očním sklivci a především v kůži.
Jako protein může kyselina hyaluronová pojmout až 1000 násobek vlastní hmotnosti ve vodě a je známo, že hraje důležitou roli v procesu stárnutí. Nízký příjem kyseliny hyaluronové, ať už prostřednictvím stravy, nebo jinými způsoby, vede k tvorbě vrásek způsobené dehydratací a stárnutí obecně. Kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, synoviální tekutině a kůži. Rovněž tvoří slizovité obaly vajíček některých organizmů.