Kolagen

Kolagen je ve vodě nerozpustný protein, který je základní stavební složkou pojivových tkání. Kolagen zajišťuje správnou pevnost a pružnost kůže. V průběhu stárnutí dochází k úbytku kolagenních vláken v pokožce, což je příčinou tvorby vrásek.
Hydrolyzátu kolagenu se používá k obohacení výživy o kolagenní bílkoviny.

Kyselina hyaluronová

Je důležitou součástí hmoty mezi buňkami kůže. Jedná se o hustou rosolovitou tekutinu, která tvoří výplň mezi buňkami a zajišťuje udržení objemu a pevnosti pokožky.
Díky své velké schopnosti vázat vodu, přispívá k udržení dobré hydratace a objemu pokožky. Posiluje pevnost a pružnost pokožky také tím, že podporuje tvorbu elastických a kolagenových vláken.

Aloe vera

Aloe vera je rostlina patřící mezi sukulenty. Původem pochází ze Severní afriky. Obsahuje celou řadu přírodních látek s širokým spektrem příznivého působení na lidský organismus.
Z účinných látek jsou nejvýznamnější specifické polysacharidy, enzymy a steroly. Dále pak obsahuje řadu aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Aktivní látky z aloe taktéž podporují tvorbu kolagenu v pleti.

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)

Rakytník řešetlákový je keř, jehož plody se v Číně, Řecku a Rusku používají k léčebným účelům již od pradávna. Je to dáno zejména vysokým obsahem vitamínů, minerálů a množstvím dalších aktivních látek, v jejichž vyváženém spojení se skrývá mimořádná hodnota rakytníku.
Obsahuje vysoké množství vitaminu C, karotenu, vitaminů skupiny B a zejména pak vitamin E. Ten je velice je důležitý pro regeneraci pokožky a pomáhá udržovat zdravou a mladistvou pleť.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 jinak též označovaný jako ubichinon je látka, která se přirozeně vyskytuje v lidském organismu. Je zcela nezbytná zejména pro produkci energie v buňkách.
Působí také jako silný antioxidant, který dokáže chránit buňky v kůži i v celém organismu před poškozením volnými kyslíkovými radikály. Tělo je schopno si koenzym vyrábět samo, tato schopnost se však s věkem snižuje.

L-methionin

Methionin je aminokyselina, která je základní stavební součástí řady bílkovin. Jedná se o esenciální aminokyselinu, kterou si tělo nedokáže samo vyrobit a je proto třeba ji tělu dodat v potravě.
Methionin hraje důležitou roli při syntéze kolagenu v organismu a je proto důležitý pro regeneraci pokožky. Z methioninu se v těle tvoří i jiná důležitá aminokyselina cystein, který je taktéž nezbytný pro správnou funkci pokožky.

Niacin (Vitamin B3)

Niacin patří mezi vitamíny skupiny B a někdy bývá označován jako vitamin B3. Je nezbytný pro syntézu celé řady biologicky aktivních látek.
Dostatečný příjem niacinu přispívá k udržení zdravé pokožky.

Zinek

Zinek je důležitým stopovým prvkem pro lidský organismus. Je nezbytný pro aktivitu řady enzymů a účastní se metabolismu bílkovin a nukleových kyselin.
Zinek je důležitý pro ochranu buněk před škodlivým působením volných radikálů a přispívá k udržení zdravé pokožky.

Vitamin E

Vitamin E je vlastně souhrnný název pro skupinu látek označovaných souhrnně jako tokoferoly. Patří do skupiny vitaminů rozpustných v tucích.
Jedná se o důležité antioxidanty, které pomáhají chránit buňky pokožky proti působení volných radikálů a stárnutí buněk. Je důležitý pro regeneraci pokožky, napomáhá udržovat zdravou a mladistvou pleť a působí proti vráskám.

Beta-karoten

Beta-karoten je důležitý provitamin. Přeměnou beta-karotenu v těle vzniká vitamin A, který má silné antioxidační schopnosti.
Vitamin A má pozitivní vliv na pokožku a přispívá k normální funkci imunitního systému.

Vitamin C (kyselina askorbová)

Kyselina askorbová je nezbytná pro syntézu celé řady biologicky aktivních látek v organismu. Má silné antioxidační účinky a pomáhá tak chránit buňky před oxidativním stresem.
Kyselina askorbová je důležitá pro biosyntézu kolagenu v těle a přispívá tak k udržení zdravé a pružné pokožky