Sluneční záření je předpokladem života, ale zároveň může být pro lidské tělo velmi nebezpečné. V nadměrných dávkách poškozuje kůži i zrak. Jedním z problémů, který vzniká na úrovni kůže po neopatrném opalování je tvorba nepravidelné pigmentace – vznik neestetických tmavých skvrn, nebo i ploch. Pigmenty vznikají nejčastěji na nejvíce exponovaných místech – v obličeji, na krku, dekoltu, často nejdou překrýt ani make-upem.

Nepravidelná pigmentace

K nepravidelné pigmentaci dochází hlavně v jarních měsících, kdy kůže není na slunce ještě připravena. V létě se na pokožce negativně odráží nadměrné a dlouhodobé vystavení slunci bez odpovídající sluneční ochrany. V podzimních měsících sčítáme následky našeho nezodpovědného chování. V zimních měsících je tento kožní problém často podpořen pobytem na horách, kde je sluneční expozice velmi intenzivní. Problémů s nepravidelnou pigmentací rok od roku přibývá a jejich řešení se stává celoroční záležitostí.

Nezbytnou součástí řešení pigmentů je prevence

Prevencí rozumíme vyloučení příčin, které pigmentaci vyvolaly. Druhým krokem je spolehlivá ochrana proti slunečnímu záření. Třetím krokem je používání přípravků, které jsou určeny k odstranění pigmentů a dodržování pokynů při jejich aplikaci. Abychom se mohli ze slunce těšit, je třeba si vybrat správné kosmetické přípravky.